Neden Kadınlar Akademisi?

Akademimiz, alanlarında uzmanlaşmış eğitmenlerle çalışarak, katılımcılarımıza yüksek kalitede eğitim sunar. Her biri kendi alanının önde gelen uzmanları olan eğitmenlerimiz, öğrencilerimize kişisel rehberlik sağlar ve öğrenme deneyimini zenginleştirir.

Kadınlara özel hazırlanmış, her öğrencinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre özel olarak tasarlanmış eğitimlerimiz, katılımcıların kendi öğrenme yolculuklarını şekillendirmelerine yardımcı olmaktadır.

Eğitimler sonrasında kurulan whatsapp grupları, yüz yüze ve online gerçekleştirilen etkinlik ve toplantılar ile katılımcılar arası etkileşimi en üst seviyeye çıkarıyoruz. Bu etkinliklerde eğitimi daha önce alanlar, yeni öğrencilere ilham kaynağı oluyor, bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor. Böylece güçlü ve destekleyici bir kadın topluluğu oluşuyor.

Kadınlar Akademisi Hakkında

Kadınlar Akademisi 2020 yılında Hacer Sucuoğlu Adıgüzel tarafından kuruldu. Akademinin kuruluş amacı; kadınların iş ve sosyal hayatlarında yaşadığı sorunlarla baş etmelerini sağlamak, eksik kaldıkları noktada eğitimlerle desteklemek ve katılımcıların birbirleri ile dayanışma içerisinde olabileceği bir plartform oluşturmaktır. Akademimizde kadınların kendilerine ve hayallerine inanmaları yönündeki engelleri ortadan kaldırmak, üreterek farklıklarını ortaya koymalarını sağlamak vizyonu ile hareket ediyoruz.
 
Kadınlar Akademisi olarak online eğitimlere ayrı bir önem veriyoruz. Özellikle ev ve iş hayatında fazlasıyla sorumluluğu olan, yüz yüze eğitime zaman ayıramayacak kadınlara, ev konforunda tamamen online ve interaktif eğitimler sunuyoruz.
 
Ayrıca platformumuzda kadınların sosyal hayata katılımlarını artaracak bilgi ve becerileri kazandıracak etkinlik, webinar ve workshop’lar düzenliyoruz. Kadınlar Akademisi platformu etkinliklerimizden haberdar olmak için e-posta bültenimize abone olabilir ya da bizi @kadinlarakademisicom Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Hacer SUCUOĞLU ADIGÜZEL
Kadınlar Akademisi Kurucusu ve Eğitmeni

Hacer Sucuoğlu Adıgüzel Hakkında

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel kariyerine Modelistlik, Stilistlik ve Giyim Öğretmeni olarak başladı. Kısa sürede bölüm başkanı olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel babasının ani vefatı ile kariyerinde yön değiştirerek aile şirketinin başına geçti ve 7 yıl kadar telekom ve ulaştırma sektöründe çalıştı. Eş zamanlı olarak Rengarenk Kostüm ve Tesettür Yakası muhafazakar giyim markasını kurdu ve işletti. Çalıştığı süre boyunca kadınların hem sosyal hem de iş hayatlarında yaşadıkları sıkıntılara tanıklık etti. Giyim markası ile aynı ismi taşıyan tesetturyakasi.net blog sayfasında içerikler üretti. Bu süreçte online verdiği mesleki eğitimlerde ve farklı sektörlerde edindiği networkün talebi üzerine hem tecrübelerini aktarmak hem de bu noktaya kadar yerel ve global olarak aldığı kişisel eğitimlerini aktarmaya karar verdi. Böylelikle Kadınlar Akademisi’ni kurdu.